Lekcje dla dzieci i młodzieży

 

 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że wraz z zakończoną rewitalizacją zmieniliśmy naszą nazwę na Ośrodek Garncarski MEDYNIA. Poszerzyliśmy naszą ofertę o kolejne budynki ze stałą ekspozycją oraz nową pracownie ceramiczną. Przy ośrodku działa również sklep z ceramiką użytkową i artystyczną.

Zapraszamy równeż do zwiedzania Galerii Rzeźby Ceramicznej Władysławy Prucnal i kościoła z ceramicznymi mozaikami z przewodnikiem.

W celu rezerwaci terminu zajęć i zwiedzania prosimy o kontakt na numer 17 772 68 66.

 

W programie:

  • Zwiedzanie części ze stałą ekspozycją
  • Prezentację toczenia naczyń na kole garncarskim
  • Warsztaty dla uczestników z lepienia i rzeźby w glinie oraz toczenia naczyń na kole pod okiem instruktorów

 

Czas trwania lekcji: 3 godz
Cena: 30 zł/os.
Wstęp bezpłatny dla opiekunów (1 opiekun na 15 osób)

 

Dodatkowa atrakcja:

  • Malowanie ceramicznych kogutków lub koników w formie magnesów – 15 zł/os.

 

(opiekunów prosimy o przekazanie informacji by dzieci zaopatrzyły się w pudełeczka (np. po butach) na swoje dzieła. Wszystkie powstałe rzeczy na warsztatach dzieci mogą zabrać ze sobą!

 

 

Dodatkowo zapraszamy do zwiedzania:

* Galerii Ludowej Rzeźby Ceramicznej Władysławy Prucnal

Galeria utworzona jest w rodzinnym domu artystki. Zgromadzona w niej imponująca kolekcja prac, stanowi jedynie część twórczości pani Prucnal. Ogromną ilość jej rzeźb znajduje się w różnych muzeach i zbiorach prywatnych, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Tematyka prac związana jest z kultem religijnym, życiem codziennym wsi, czy ważnymi wydarzeniami w kraju. W galerii zgromadzone są także płaskorzeźby oraz gliniane zabawki, gwizdki i dzwonki najbardziej osadzone w tradycji garncarstwa medyńskiego.

* Kościoła parafialnego z mozaiką ceramiczną

Wzniesiony został w latach 1958-59. Wystrój wnętrza zaprojektował prof. Jan Budziło z Krakowa, wykorzystując tradycje garncarskie Medyni i Zalesia. Dzięki pracy miejscowych garncarzy, wśród których szczególne miejsce zajmuje Władysława Prucnal, kościół otrzymał ceramiczną mozaikę, która zdobi prezbiterium, ambonę i chór, a także znajdujące się w bocznych nawach, stacje Męki Pańskiej.

Zwiedzanie z przewodnikiem trwa około godziny.

Cena 10 zł/os.

 

Rezerwacja lekcji oraz zwiedzania tel. 17 772 68 66

Zamówienia obiadów tel. 17 772 68 30

 

GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.