Lekcje dla dzieci i młodzieży

 

Szanowni Państwo,

Z uwagi na trwające w ramach rewitalizacji roboty budowlane w Zagrodzie Garncarskiej zajęcia, warsztaty i lekcje ceramiczne odbywać się będą w pracowniach Ośrodka Kultury w Medyni Głogowskiej (obok Zagrody Garncarskiej) oraz (w sezonie letnim) pod wiatą plenerową. W Ośrodku Kultury otwarty już jest także sklep z ceramiką i lokalnymi pamiątkami

Zapraszamy do zwiedzania Galerii Rzeźby Ceramicznej Władysławy Prucnal i kościoła z ceramicznymi mozaikami z przewodnikiem.

Godziny zajęć i zwiedzania ustalamy indywidualnie z każdą grupą. W tym celu prosimy kontaktować się, tak jak dotychczas z biurem Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Czarnej 17 22 62 323

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych do 40 osób 

 

W programie:

  • Zwiedzanie tradycyjnego warsztatu garncarskiego (oprowadza przewodnik)
  • Prezentację tradycyjnego pieca do wypału ceramiki
  • Prezentację toczenia naczyń na kole garncarskim
  • Warsztaty dla uczestników z lepienia i rzeźby w glinie oraz toczenia naczyń na kole pod okiem instruktorów i garncarzy medyńskich.

 


Czas trwania lekcji: 3 godz
Cena: 14 zł lekcja garncarska / 1 osoba
Wstęp bezpłatny dla opiekunów (1 opiekun na 15 osób)


 

DODATKOWA ATRAKCJA!

Malowanie i zdobienie:

- tradycyjnych, ceramicznych gwizdków - 10 zł

lub

-ceramicznych koników w formie magnesu - 12 zł

 

(opiekunów prosimy o przekazanie informacji by dzieci zaopatrzyły się w pudełeczka (np. po butach) na swoje dzieła. Wszystkie powstałe rzeczy na warsztatach dzieci mogą zabrać ze sobą!

 

 DODATKOWO ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA: 

* Galerii Ludowej Rzeźby Ceramicznej Władysławy Prucnal

Galeria utworzona jest w rodzinnym domu artystki. Zgromadzona w niej imponująca kolekcja prac, stanowi jedynie część twórczości pani Prucnal. Ogromną ilość jej rzeźb znajduje się w różnych muzeach i zbiorach prywatnych, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Tematyka prac związana jest z kultem religijnym, życiem codziennym wsi, czy ważnymi wydarzeniami w kraju. W galerii zgromadzone są także płaskorzeźby oraz gliniane zabawki, gwizdki i dzwonki najbardziej osadzone w tradycji garncarstwa medyńskiego.

* Kościoła parafialnego z mozaiką ceramiczną

Wzniesiony został w latach 1958-59. Wystrój wnętrza zaprojektował prof. Jan Budziło z Krakowa, wykorzystując tradycje garncarskie Medyni i Zalesia. Dzięki pracy miejscowych garncarzy, wśród których szczególne miejsce zajmuje Władysława Prucnal, kościół otrzymał ceramiczną mozaikę, która zdobi prezbiterium, ambonę i chór, a także znajdujące się w bocznych nawach, stacje Męki Pańskiej.

* Zwiedzanie z przewodnikiem trwa około 1 godz.

* Cena: 8 zł/os

 NA TERENIE OŚRODKA GARNCARSKIEGO ZNAJDUJĄ SIĘ: 

Karczma „U garncarzy” serwująca regionalna kuchnię

Sklepik z pamiątkami

Sklep spożywczy

Noclegi

 

Rezerwacja lekcji oraz zwiedzania tel. 17 226 23 23

Zamówienia obiadów tel. 17 772 6830

Kalendarz wydarzeń

NdPnWtSrCzPtSo
   
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.