Lekcje dla dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo,

Z uwagi na trwające w ramach rewitalizacji roboty budowlane w Zagrodzie Garncarskiej zajęcia, warsztaty i lekcje ceramiczne odbywać się będą w pracowniach Ośrodka Kultury w Medyni Głogowskiej (obok Zagrody Garncarskiej) oraz (w sezonie letnim) pod wiatą plenerową. W Ośrodku Kultury otwarty już jest także sklep z ceramiką i lokalnymi pamiątkami

Zapraszamy do zwiedzania Galerii Rzeźby Ceramicznej Władysławy Prucnal i kościoła z ceramicznymi mozaikami z przewodnikiem.

Godziny zajęć i zwiedzania ustalamy indywidualnie z każdą grupą. W tym celu prosimy kontaktować się, tak jak dotychczas z biurem Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Czarnej 17 22 62 323

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych do 40 osób

W programie:

• Zwiedzanie tradycyjnego warsztatu garncarskiego (oprowadza przewodnik)
  • Prezentację tradycyjnego pieca do wypału ceramiki
  • Prezentację toczenia naczyń na kole garncarskim
  • Warsztaty dla uczestników z lepienia i rzeźby w glinie oraz toczenia naczyń na kole pod okiem instruktorów i garncarzy medyńskich.

Czas trwania lekcji: 3 godz
Cena: 14 zł lekcja garncarska / 1 osoba
Wstęp bezpłatny dla opiekunów (1 opiekun na 15 osób)

DODATKOWA ATRAKCJA!

Malowanie i zdobienie:

- tradycyjnych, ceramicznych gwizdków - 10 zł

-ceramicznych koników w formie magnesu - 12 zł

(opiekunów prosimy o przekazanie informacji by dzieci zaopatrzyły się w pudełeczka (np. po butach) na swoje dzieła. Wszystkie powstałe rzeczy na warsztatach dzieci mogą zabrać ze sobą!

DODATKOWO ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA:

* Galerii Ludowej Rzeźby Ceramicznej Władysławy Prucnal

Galeria utworzona jest w rodzinnym domu artystki. Zgromadzona w niej imponująca kolekcja prac, stanowi jedynie część twórczości pani Prucnal. Ogromną ilość jej rzeźb znajduje się w różnych muzeach i zbiorach prywatnych, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Tematyka prac związana jest z kultem religijnym, życiem codziennym wsi, czy ważnymi wydarzeniami w kraju. W galerii zgromadzone są także płaskorzeźby oraz gliniane zabawki, gwizdki i dzwonki najbardziej osadzone w tradycji garncarstwa medyńskiego.

* Kościoła parafialnego z mozaiką ceramiczną

Wzniesiony został w latach 1958-59. Wystrój wnętrza zaprojektował prof. Jan Budziło z Krakowa, wykorzystując tradycje garncarskie Medyni i Zalesia. Dzięki pracy miejscowych garncarzy, wśród których szczególne miejsce zajmuje Władysława Prucnal, kościół otrzymał ceramiczną mozaikę, która zdobi prezbiterium, ambonę i chór, a także znajdujące się w bocznych nawach, stacje Męki Pańskiej.

* Zwiedzanie z przewodnikiem trwa około 1 godz.

* Cena: 8 zł/os

NA TERENIE OŚRODKA GARNCARSKIEGO ZNAJDUJĄ SIĘ:

Karczma „U garncarzy” serwująca regionalna kuchnię

Sklepik z pamiątkami

Sklep spożywczy