Kółko ceramiczne

Zajęcia ceramiczne to wspaniały sposób na twórcze wykorzystanie wolnego czasu. To też wyjątkowa okazja do rozwijania zdolności manualnych i ćwiczenia cierpliwości. Wszystkie chętne dzieci w każdym wieku, zapraszamy we wszystkie piątki miesiąca do Ośrodka Kultury w Medyni Głogowskiej od godziny 12.00


WYSTAWY:

I - Błękitna Skarbonka -  18 marca 2014 r.

Na ceremonię licznie przybyły rodziny dzieci należących do Koła Ceramicznego, ich koledzy ze szkolnych ławek, część grona pedagogicznego oraz artyści i pracownicy związani z Zagrodą Garncarską. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Dyrektor ZS w Medyni Głogowskiej, Sekretarz Gminy Czarna – pani Ewa Panek oraz Dyrektor GOKiR-u – Małgorzata Wisz, która otworzyła wystawę. Podekscytowane, odświętnie ubrane dzieci z błyskiem w oczach prezentowały swoje dzieła zgromadzonym, szczegółowo opowiadając o procesie ich tworzenia. Jedną z atrakcji wieczoru było zwiedzanie nowoczesnej pracowni ceramicznej wyposażonej w profesjonalny piec do wypału ceramiki oraz innowacyjne koło garncarskie. Nowa pracownia to bardzo cenny nabytek, dzięki któremu nasze dzieci mogą poznawać nowoczesne rozwiązania w procesie tworzenia i zdobienia form ceramicznych, jednocześnie pozostając w zgodzie z rodzimymi tradycjami przodków. Zabawa bryłą i kolorem podczas zajęć to jednak przede wszystkim wspaniały sposób na twórcze spędzenie wolnego czasu, podczas którego dzieci rozwijają swoje zdolności manualne oraz ćwiczą cierpliwość.
Karolina Plizga


II - Wystawa przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych - 25 kwietnia 2017 r.

 

Puzderka na kosztowności, mydelniczki, skarbonki i kafelki na ścianę – to tylko niektóre z przedmiotów, które wykonały dzieci z Medyni na zajęciach kółka ceramicznego. Drodzy Państwo poznajcie naszych małych  garncarzy! O przyszłość Ośrodka Garncarskiego na pewno nie musimy się już martwić!

 

 

 

 


 

21.03.2023r., (Wtorek) - 07:45
GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.