Szanowni Państwo,

W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Czarnej, głównego organizatora Jarmarku Garncarskiego w Medyni Głogowskiej pragnę zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji tego wydarzenia w charakterze wystawcy.

Tegoroczna impreza nosi tytuł: „Medyński Jarmark Garncarski- świętowanie dziedzictwa” i odbywać się będzie w dniach 7-8 lipca 2018 r., przy czym kiermasz i sprzedaż  rękodzieła  oraz warsztaty rzemiosła odbywać się będą w niedzielę 8 lipca. Medyński Jarmark Garncarski  to animacja kulturowa i społeczna prowadzona w oparciu o dziedzictwo materialne i niematerialne dawnego, jednego z największych w Polsce  zagłębia garncarskiego.  Jego głównym  celem jest popularyzacja tradycji garncarskich Medyni i innych ośrodków ceramicznych w Polsce, ale także promowanie różnorodnych  form rzemiosła tradycyjnego i inspirowanego tradycją. Ideą przewodnią tegorocznej edycji będzie świętowanie udanych wypałów ceramiki i owocnych wypraw na jarmarki.

Wydarzenie odbywa się w samym centrum Medyni, a więc w sercu Ośrodka Garncarskiego. Na terenie imprezy znajdują się zatem  takie obiekty jak Zagroda Garncarska,  Galeria Rzeźby Ceramicznej Władysławy Prucnal, kościół, którego wnętrze zdobią ceramiczne mozaiki, Izba Pamięci garncarza  Jana Kota, Pracownia garncarza Edwarda Jurka.

Pragniemy dołożyć starań  aby na stoiskach wystawienniczych prezentowane były wyroby wykonane ręcznie,  tradycyjne lub nawiązujące do wzornictwa tradycyjnego (w formie, zdobnictwie czy użytym materiale). Nie wskazane jest prezentowanie wyrobów  fabrycznych, wytworzonych z plastiku, nie związanych w żaden sposób z tradycją. 

 

Jeżeli  Państwa twórczość wpisuje się w charakter naszego wydarzenia i wyrażacie Państwo chęć uczestnictwa zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału  do dnia 30.05.2018

Prosimy też o zapoznanie się i podpisanie załączonego  regulaminu.

 

Regulamin


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.